Kilka słów o terapii

Terapia jest przestrzenią, w ramach której można zrozumieć siebie bez oceniania się i znaleźć drogę, którą ruszy się naprzód mając do tego odpowiednie narzędzia.

Dla niektórych relacja z terapeutą jest pierwszą, która ma cechy bezpiecznego stylu przywiązania. A terapeuta pierwszą osobą, na której można polegać, który zawsze będzie wspierał i wysłuchiwał. Gdy utracisz nadzieję, terapeuta będzie miał tę nadzieję za Ciebie, aż będziesz gotów ją także ją poczuć. „Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku”. Terapia to proces samopoznania i rozwoju. Każdy krok w tej podróży nawet niewielki jest ważną i znaczącą jej częścią.

Z psychoterapii może korzystać każdy, kto czuje taką potrzebę.

Jest pomocna w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi i społecznymi (żałoba, utrata sensu życia, poczucie beznadziejności, doświadczanie konfliktów w życiu osobistym lub zawodowym, niska samoocena i wiele innych). Psychoterapia jest pomocna w odzyskaniu równowagi nie tylko psychicznej, ale i somatycznej, cielesnej. Jest dzięki temu pomocna przy leczeniu tzw. chorób psychosomatycznych.

Jest praktykowana w przypadku leczenia zaburzeń psychicznych (depresje, nerwice, fobie, zaburzenia odżywiania i inne), może towarzyszyć terapii farmakologicznej, gdy objawy są bardzo dotkliwe.

Kilka słów o terapii
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.